קורות חיים לדוגמא - אנליסט BI

קורות חיים לדוגמא של אנליסט BI, המדריך המקיף ביותר בישראל לכתיבת קורות חיים של אנליסט BI, בעזרת הדוגמאות והטיפים שנכתבו על ידי מומחי גיוס תוכלו ליצור קורות חיים מרשימים ב- 5 דקות ותמצאו עבודה עוד היום!

assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%90%D7%A0%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%98-BI.jpg
דירוג ממוצע: 4.2 (189 דירוגים)
assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%90%D7%A0%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%98-BI.jpg

במדריך מטה נמצאים דוגמאות וטיפים לכתיבת קורות חיים המותאמים לשוק הנוכחי שיעזרו לכם למצוא את המשרה הבאה שלכם.. אתם יכולים להיעזר בטיפים הבאים שנועדו עבור אנליסטי BI, לכתוב לעצמכם קורות חיים מרשימים בתוך מספר דקות ולהתחיל את חיפוש העבודה כבר היום.


בעידן בו אנו נמצאים, כמות הנתונים שנאספים על ידי ארגונים רק הולכת וגדלה. מאגר הנתונים בכל ארגון טומן בתוכו מידע רב שניתן לעשות בו שימוש במטרה להגיע לתובנות שיניבו רווח עבור אותו ארגון ויספקו לו יתרון רב מול המתחרים שלו.

לכן כיום גובר הצורך באנשי מקצוע שתפקידם הוא לגשת למאגרי הנתונים - לאסוף אותם, לנתח אותם ולהפיק מהם תובנות עסקיות במטרה לייעל את פעילות הארגון ולהגביר את רווחיותו. זהו תפקידו של אנליסט BI, תפקיד המשלב ידע טכנולוגי, מתמטי ועסקי. כיום ניתן לראות בכל ארגון צוות BI אחד לפחות אם לא יותר. זהו תפקיד לאנשים עם ניסיון קודם בתחום הדאטה אך גם רקע או השכלה בתחומים הפיננסי.

בכמה דקות בודדות נלמד אתכם כיצד:

 • לכתוב קורות חיים מרשימים שיבלטו מעל כולם
 • להתאים את קורות החיים לכל מטרה ומשרה
 • להשתמש בשפה המתאימה כדי להבליט את כישוריכם
 • לעצב קורות חיים יצירתיים ומקוריים

באמצעות קורות החיים לדוגמא ותבניות העיצוב שלנו, אנו נעזור לכם לכתוב את קורות החיים הטובים ביותר ולמצוא את עבודת החלומות שתמיד רציתם.

אז בואו נתחיל!

 • כתיבת הקדמה:

הקדמה היא החלק הראשון שהמגייסים קוראים ומטרתה להכניס לפוקוס את הקורא. בסעיף ההקדמה של אנליסט תתמקדו בשלושה דברים: מומחיות בתעשייה, ניסיון בכלים רלוונטיים ופרויקטים מנצחים. לצד הנתונים המספריים והתוכנות בהם אתם מנוסים, ההקדמה שלכם צריכה להדגיש כיצד אתם מתבלטים מעל כל המועמדים האחרים שסביר להניח שגם הם בעלי רשימת הישגים ארוכה ומרשימה.

יש לכם שניים עד שלושה משפטים להסביר מי אתם ומה אתם יכולים לעשות. חשבו על אחת או שתיים מההצלחות הגדולות ביותר שלכם בקריירה ורשמו אותן. השתמש בסכומים! אחרי הכל, התפקיד שלכם הוא לזהות נתונים שיביאו לתועלת ורווחיות עבור המעסיקים.

כשאתם מפרטים כיצד תפקידכם הופך אתכם למומחים בהסקת תובנות עסקיות מתוך כמות עצומה של נתונים שנאספו, אתם מציגים את ערכם האמיתי. בכתיבת ההקדמה הדגישו את השפעתם של הפרויקטים שלכם על התייעלותה ורווחיותה של החברה, כך למעשה תכמתו את כישורי הדאטה שלכם במונחים אמיתיים.

לדוגמא:
"אנליסט BI בעל 6 שנות ניסיון באנליזות מורכבות בעזרת כלי BI ו- SQL. ידע רחב בסטטיסטיקה, פתרון בעיות מורכבות ועבודה מול מחלקת ה- Data של החברה להגדלת ההכנסות החודשיות".

 • ניסיון תעסוקתי:

ההיסטוריה התעסוקתית של אנליסט BI צריכה להתמקד כיצד ניתוח הנתונים שלו הועיל לחברה. ציינו מספרים ואחוזים של שיפור ההכנסות בחברה מרגע תחילת תפקידכם. כאשר המעסיק מעיין בקורות החיים שלכם עליו להתרשם כיצד אתם משתלבים בפאזל העסקי ולהבין כיצד התובנות שלכם הביאו לשיפור העסק והגדלת הרווחיות.

האופן בו תכתבו את הניסיון התעסוקתי שלכם ייתן דוגמא נהדרת לאופן בו אתם מציגים בתמציתיות את ממצאי הנתונים שלכם. הקפידו על רשימה של פרויקטים מרכזיים שעשויים להיות רלוונטיים לתפקיד העתידי המציגים את התקדמותכם מבחינת סולם המשימות שהופקדו בידיכם ומורכבות הנתונים שעבדתם עליהם. וודאו שהיסטוריית התעסוקה שלכם כוללת רשימה מלאה של כל השיקולים הטכניים עבור אנליסט BI - כללו את כל הכלים והתוכנות בהן אתם משתמשים.

לדוגמא:

 • 6+ שנות ניסיון בעבודה עם SQL, עיבוד מידע והצגתו.
 • עבודה עם כלי BI כגון: Tableau, Power BI, Qlik
 • חשיבה אנליטית יוצאת דופן ויכולת לפתור בעיות  ולהסיק מסקנות.
 • ניסיון בעבודה עם MapReduce, Hadoop וכתיבת שאילתות מורכבות.
   
 • כישורים:

המטרה של קורות החיים היא להקל ככל האפשר על מעסיקים למצוא את המידע שהם צריכים. רשימה קצרה זו של התכונות שלכם אומרת להם בדיוק מה לדעתכם הם הכישורים החשובים ביותר שיש לכם ועד כמה הם תואמים לתפקיד שהם מבקשים למלא.

כפי שכבר צוין מעלה, פעילותו של אנליסט BI גולשת מעבר לאיסוף וארגון של נתונים. אנליסט BI ישתמש בכלים מתקדמים ומערכות ניתוח נתונים, יזהה דפוסים, ינתח מידע ומעבר לכל הוא יסיק מסקנות משמעותיות עבור החברה כולה. לכן, חשוב בסקטור הכישורים להבליט את היכולות המתמטיות, האנליטיות ואת הידע העסקי כדי להראות דפוסים אלו, אך למעשה חשוב יותר לתרגם יכולות אלו למישורים נוספים כמו יכולת הסקת מסקנות עסקיות מתוך נתונים, פרזנטציה וייעול תהליכים.

לרוב אנליסטים עובדים בקבוצות עם אנשי מקצוע ממחלקות אחרות בארגון ונדרשים להוביל מנקודת מבט טכנית. אנליסטים מתבקשים למצוא תשובות לשאלות שמעולם לא נשאלו בעבר בחברה. אין ספר חוקים ואין תשובה מוחלטת, לכן עליהם גם להיות יצירתיים וחלוצים בגישה שלהם.
לאנליסט BI יש את הכוח להפוך כל ארגון ולעזור לו לבצע שינויים וצעדים בהתנהגות שלו שלא היה ניתן להעלות על הדעת ללא תמיכה של דאטה. קורות החיים של אנליסט BI צריכים לתת לאותו ארגון את הביטחון שאתם האנשים שמסוגלים להגיע לאותן תובנות שיובילו לרווחיות שלו.

לדוגמא:

 • איסוף וניתוח נתונים
 • ידע עסקי ורקע פיננסי
 • חשיבה אנליטית
 • כתיבת סקריפטים
 • עבודה עם כלי  BI
 • השכלה:

סעיף ההשכלה של אנליסט BI הוא המקום בו עליכם לכתוב את פרטי הכשרתכם - דבר חשוב לביסוס אמינותכם המקצועית. במקרים רבים לאנליסט BI יהיה תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, מערכות מידע או מנהל עסקים וכלכלה. אך לעיתים יכולים להגיע גם מרקע שונה כגון בוגרי יחידה טכנולוגית / קורסים מקצועיים, במידה והם בעלי חשיבה אנליטית חריפה.

 • עיצוב:

עבור משרת אנליסט BI, הקפידו על יעילות ומיומנות בעיצוב. הרושם הראשוני של המעסיק ראשית מגיע מקורות החיים. אנליסט BI טוב הוא זה שמתרגם את הנתונים ביעילות לאחרים שלעיתים גם פחות מבינים בתחום, לכן אין צורך להציף יתר על המידה במספרים וסטטיסטיקות אלא לשמור על עיצוב נקי, קריא וידידותי למשתמש.

מעסיקים ראשית קוראים את פרטי הקשר שלכם, הקדמה, המשרה הנוכחית והכישורים. אם הפרטים האלו אינם מרשימים, ברורים או מודגשים מספיק, יתכן ולא ימשיכו לקרוא.

כמובן שאין צורך להתחיל הכל מאפס, בחירה באחת התבניות שלנו תשיג לכם בדיוק את התוצאה שאתם מחפשים ותייצר לכם קורות חיים מעולים שאין ספק שיבלטו מעל המתחרים.

 • לסיכום, נקודות עיקריות וכיצד לגרום לקורות החיים שלכם להתבלט?

אנליסט BI הוא מקצוע מבוקש ביותר כיום, בינה עסקית מנוצלת היטב עשויה לגרום להצלחת החברה כנגד כל מתחריה. 

כדי לבוא עם פתרונות, אנליסטים צריכים להבין את מהות הבעיה. הם צריכים לחקור את סוגיות עסקיות אמיתיות ולדעת כיצד לעשות שימוש בכל הנתונים על מנת להגיע לפתרונות פוטנציאליים. איסוף נתונים הוא לאו דווקא העניין הקשה, אלא עליכם לוודא שאתם אוספים את סוג הנתונים שיעזרו לכם לפענח את מה שאתם צריכים לדעת ולהסיק מסקנות לשיפור העסק. לפיכך, אנליסט BI צריך להציג מחד את יכולות האנליזה החדות שלו ומאידך את יכולתו לפתור בעיות, להיות יצירתי ולחשוב מחוץ לקופסא.

לכל חברה יהיה מאגרי נתונים משלה ואתגרים שהיא רוצה להשיג באמצעות אותם הנתונים. נאמר רבות על התאמת קורות החיים למעסיק מסוים, וקורות החיים של אנליסט BI אינם שונים. אם תפרטו על סוגי פרויקטים דומים לאלו שמפורטים בדרישות המשרה, אתם מראש מציבים את עצמכם בעמדה יותר טובה מזו של אחרים המתמודדים על המשרה. מעסיקים מחפשים להרגיש שיש על מי לסמוך כאשר הם קוראים את קורות החיים שלכם ואם אפילו אדם חסר ידע בתחום יכול לראות שהניסיון שלכם דומה למה שהחברה צריכה, כבר יש לכם יתרון על פני יתר המתמודדים.


אלו רק חלק מהנקודות שיבליטו את קורות החיים שלך מעל השאר - בעזרת הכלי שלנו לכתיבת קורות חיים ב- resumake.co.il, תוכלו ליצור קורות חיים בקלות ובמהירות ולהתקבל לחברות המובילות בשוק.

תבניות עיצוב מקצועיות לכל תפקיד, בחר/י תבנית ובנה/י את קורות החיים שלך במהירות.
השתמש/י בכלי יצירת קורות החיים המקצועי של Resumaker. נסה/י בחינם!