קורות חיים לדוגמא - קצין ביטחון

קורות חיים לדוגמא של קצין ביטחון, המדריך המקיף ביותר בישראל לכתיבת קורות חיים של קצין ביטחון, בעזרת הדוגמאות והטיפים שנכתבו על ידי מומחי גיוס תוכלו ליצור קורות חיים מרשימים ב- 5 דקות ותמצאו עבודה עוד היום!

assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%97%D7%95%D7%9F.jpg
דירוג ממוצע: 4.9 (85 דירוגים)
assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%97%D7%95%D7%9F.jpg

במדריך מטה נמצאים דוגמאות וטיפים לכתיבת קורות חיים המותאמים לשוק הנוכחי שיעזרו לכם למצוא את המשרה הבאה שלכם.. אתם יכולים להיעזר בטיפים הבאים שנועדו עבור קציני ביטחון, לכתוב לעצמכם קורות חיים מרשימים בתוך מספר דקות ולהתחיל את חיפוש העבודה כבר היום.


מתוקף היותו קצין ביטחון, אחראי הקב"ט על כל מערך האבטחה באותו מקום ספציפי. הוא אחראי על עבודת המאבטחים, על כך שהכל יתנהל כשורה ועל ביטחונם של אורחי ובאי המקום. במסגרת התפקיד אחראי הקב"ט על סריקות של המקום, על תשאול אנשים חשודים, על תפעול אירועים חריגים (וגם אירועים שבשגרה), על מערך כיבוי האש במקום, ועל דאגה לשלומם של כל האזרחים במקום. הקב"ט הוא הכתובת של בעלי ומנהלי המקום בכל הסוגיות הביטחוניות ויש לו אחריות עצומה לתפקוד המקום. ברוב הגדול של המקרים הקב"ט נושא עימו נשק ולכן הוא מחויב לעבור את כל הקורסים וההסמכות הדרושים.

זה לא סוד שמדינת ישראל נמצאת לא אחת תחת איומים ביטחוניים ולפיכך עבודתם של הקב"טים היא חיונית במיוחד. בכל בית מלון ושדה תעופה ישנו קב"ט אך בהחלט לא רק שם. כיום ניתן למצוא קבטי"ם בחברות אבטחה, חברות שמירה, חברות טיולים, במוסדות חינוך, בהופעות ואירועים גדולים, במוסדות ציבוריים וממשלתיים ובכל מקום אליו מגיעה כמות גדולה של אנשים שיש לדאוג לשלומם וביטחונם. אם אתם מחפשים תפקיד רציני ואחראי שיש בו עניין ואתגר, זה ללא ספק התפקיד עבורכם.

בכמה דקות בודדות נלמד אתכם כיצד:

  • לכתוב קורות חיים מרשימים שיבלטו מעל כולם
  • להתאים את קורות החיים לכל מטרה ומשרה
  • להשתמש בשפה המתאימה כדי להבליט את כישוריכם
  • לעצב קורות חיים יצירתיים ומקוריים

באמצעות קורות החיים לדוגמא ותבניות העיצוב שלנו, אנו נעזור לכם לכתוב את קורות החיים הטובים ביותר ולמצוא את עבודת החלומות שתמיד רציתם.

אז בואו נתחיל!

  • כתיבת הקדמה:

ההקדמה שלכם, הנקראת גם פרופיל, היא אחד המקומות הבודדים בקורות החיים שתוכלו לדבר ישירות עם בעלי המקום, חברת האבטחה או מנהלי הגיוס. המטרה כאן היא להדגיש את ההישגים והתכונות הגדולים ביותר שלכם תוך שמירת הפרטים הספציפיים להמשך. זכרו להשתמש בכמה שיותר פעלים חזקים ומידע ספציפי שאתם יכולים. על קציני הביטחון מוטלת האחריות העצומה לשמור על ביטחון הציבור, ולכן חשוב שקורות החיים שלכם יציגו אתכם באור הטוב ביותר.

ההקדמה היא מקום קטן ומצומצם בקורות החיים שיש לה חלק גדול ובולט מצד המעסיקים. אין צורך ביותר מ- 2-3 משפטים ולהעביר את האופי המקצועי שלכם, האיכויות וההישגים המרשימים ביותר שלכם. ההקדמה צריכה לתת למעסיקים תחושה של מי אתם כמקצוענים ומה הגישה שלכם לעבודה. השתמשו בשפה ברורה, תיאורית, דינמית ואיתנה. תארו את עצמכם בצורה חזקה ואנרגטית ובטון פשוט, אותנטי ובטוח בעצמו.

לבסוף, סיימו עם משהו שמשאיר את המעסיקים מסוקרנים. אתם יכולים לחשוף מדוע בחרתם בקריירה המאתגרת אך המתגמלת הזו או מדוע מקום העבודה הספציפי הזה הוא הבחירה הראשונה שלכם.

  • ניסיון תעסוקתי:

זה המקום בו מתוארות חוויות העבודה וההישגים המתקדמים שלכם במקומות העבודה הקודמים ועליהם להיכתב בסדר הפוך מהמאוחר ביותר ועד המוקדם ביותר. כל סעיף מתחיל בשם החברה או המעסיק ובתאריכים. מתחת לזה - תארו את התרומות שלכם בארבע או חמש נקודות. היו ספציפיים וישירים, תוך שימוש בפעלים חזקים, בעלי צורה פעילה כמו: הרתעה, מניעה, הגנה, סיכול, אבטחה, פיקוח וכו'.

עליכם לחשוב במונחים של הישגים, לא באחריות. המטרה של קורות החיים שלכם היא ליידע את המעסיקים שאתם יכולים לעשות את העבודה על ידי מתן דוגמאות כיצד הצלחתם בתפקיד דומה. 
מומלץ להרחיב אודות משרות אבטחה קודמות, תחומי אחריות, השגרה היומיומית והדרישות שאפיינו את תפקידכם. כדאי לציין האם הייתם חמושים, האם אבטחתם אישיות בכירה, האם עבדתם בצוות ומה הייתה מידת הרגישות של השטח שאבטחתם (ישנו הבדל בין אבטחת מתקני לוחמה לאבטחה במסעדה).

חשוב לא רק לציין את העובדה שכבר עבדתם באבטחה בעבר, אלא שבמסגרת ניסיון זה הפגנתם אחריות, ערנות ויכולת טובה לעמוד בלחצים. זכרו שהניסיון שלכם לא רק הופך אתכם למועמדים עדיפים למשרות דומות, אלא יכול למנף אתכם למשרות מאתגרות יותר.
עבודה באבטחה היא בחירה נפוצה לחיילים שהשתחררו זה עתה. יוצאי יחידות מובחרות רבות, נחטפים ברגע שהם מגישים קורות חיים למשרה הראשונה שלהם ואם אתם מאלו שהשירות הצבאי שלהם קשור לתפקיד הנוכחי שלהם אז אתם ברי מזל וכדאי שתנצלו את המצב הזה לטובתכם.

כמובן ששירות כקצינים מעניק נקודות זכות בקבלה לתפקיד אך הוא בהחלט אינו מחייב. תנאי הקבלה משתנים ממקום למקום אך בדרך כלל מצופה מאותו אדם להיות בעל עבר צבאי קרבי ברמות כאלה ואחרות. כמו כן דרושות מסירות, מוטיבציה, אחריות ונכונות לעבוד שעות רבות במשרה בעלת אחריות גדולה על שלום הציבור. בחלק מהמקומות קב"טים יהיו אלו שעבדו בעבר בתור מאבטחים והניסיון שצברו שימש אותם, אך לעתים תוכלו להתקבל גם ללא ניסיון באבטחה ועל סמך הניסיון הצבאי שרכשתם.

  • כישורים:

הכישורים שלכם הם חלק מהנכסים החשובים ביותר שאתם מביאים אתכם לעבודת האבטחה ולכן סעיף הכישורים הוא המקום להשוויץ בהם. כמובן שליכולות פיזיות והכשרות מסוימות ישנן חשיבות כאשר מדובר בקורות חיים של קציני ביטחון, אך בסופו של דבר, מה שרוב המעסיקים והממיינים מחפשים יותר מהכל אינו גוף חסון, או ניסיון קרבי מפואר, אלא מועמדים שיש להם את הכישורים לבצע את העבודה הספציפית.

בחלק זה של קורות החיים ציינו מיומנויות וכישורים מיוחדים שיש לכם, אשר רלוונטיים לדעתכם לעבודה באבטחה. אנשי אבטחה צריכים לקבל החלטות מהירות ומדויקות בנסיבות קשות. הם חייבים להיות גם אנשי תקשורת מעולים ולהיות שחקני צוות. אם אתם מצליחים לשמור על קור רוח במצבי קיצון ומעולים בעבודת צוות, כדאי לציין זאת בקורות החיים שלכם.

בדקו שוב את דרישות המשרה כדי לוודא שאתם בוחרים בקפידה את 5-7 התכונות המובילות שהמעסיק הפוטנציאלי שלכם מחפש.

  • השכלה:

רוב עבודות האבטחה דורשות תעודת בגרות בלבד, ולרוב עבר צבאי. עם זאת, קורסים במכללות או הסמכה מקצועית בתחום יכולים להיות יתרון גדול אם אתם מחפשים עבודה תחרותית יותר.

ישנם מספר קורסים בתחום המעניקים את המיומנויות הנדרשות במסגרת של לימודים עיוניים יחד עם סיורים לימודיים והתנסות מעשית בשטח. לרוב מדובר בקורסים קצרים וממוקדים המתאימים לאנשים עובדים שנמשכים מספר חודשים עד שנה.
הסמכות הן מאוד חשובות בעת כתיבת קורות חיים בתחום האבטחה למשל: רישיון לנשיאת נשק, קורס עזרה ראשונה, מאבטחי טיולים וכו'.

  • עיצוב:

איש אינו מצפה שקורות החיים שלכם יראו כמו יצירת אמנות. מה שמנהלי גיוס ומעסיקים מצפים הוא מסמך בעל מראה מקצועי התואם חזותית למראה המדים שלכם: מסודרים ללא דופי, מלוטשים, נקיים וחפים מכל גימיק.

שמרו על עיצוב נקי ופשוט, יעיל ומסודר, כך שקוראים יוכלו לראות בקלות את מה שהם מחפשים ולמצוא פרטיכם בקלות. זכרו שמנהלי גיוס ומעסיקים מקדישים בדרך כלל מספר שניות בלבד של התבוננות בקורות החיים, לכן גרמו לשניות הללו להיחשב. אתם רוצים רושם ויזואלי טוב במבט אחד, לפני קריאת המילה הראשונה.

כמובן שאין צורך להתחיל הכל מאפס, בחירה באחת התבניות שלנו תשיג לכם בדיוק את התוצאה שאתם מחפשים ותייצר לכם קורות חיים מעולים שאין ספק שיבלטו מעל המתחרים.

  • לסיכום, נקודות עיקריות וכיצד לגרום לקורות החיים שלכם להתבלט?

ביטחון הוא עניין חשוב היושב בבסיס הצורך האנושי. קציני ביטחון מספקים שירותי אבטחה על מנת לסייע הן בהרתעת ובמניעת פשיעה והן להבטיח את ביטחון השוהים במבנה או ארגון מסוים. ככל שגוברים איומי פשע וטרור עולה הצורך באנשי ביטחון מיומנים בייחוד במקומות כגון בנקים, בתי חולים, שדות תעופה, מסעדות, קניונים, בתי קפה ובמקומות ציבוריים נוספים. לכן, היכולת של קצין הביטחון להשרות שלווה על הסובבים אותו היא קריטית לעבודתו, ותלויה רבות בידע ובכלים העומדים לרשותו.

תפקידם של קציני ביטחון מחייב אחריות רבה ורגישות, שכן זהו תפקיד חיוני ביותר בימינו. הקב"טים נדרשים להתמודד עם תמורות בעולם הפשיעה, הן בעולם הפרטי במסגרת פריצות ותקיפות והן במישור האזרחי במסגרת פיגועים ותקריות אלימות.

קציני הביטחון אחראים על שמירת הסדר והביטחון במבנים ובמתחמים שונים. תפקידם כולל הטמעה של נהלי הביטחון בארגון, ביצוע סיורים, צפייה במצלמות האבטחה ואחריות על נהלי המקום. בשל רמת האחריות הגבוהה, התפקיד מחייב יכולת עבודה תחת לחץ וזמינות מעבר לשעות העבודה, לרבות בסופי שבוע ובחגים.
בזמן חיפוש עבודה בתחום האבטחה, במיוחד אם מדובר בעבודה ראשונה או שניה אחרי צבא, חשוב מאוד להדגיש אם יש לכם שירות צבאי או ביטחוני רלוונטי לתפקיד. במידה והשירות שלכם לא היה רלוונטי לתפקיד אליו אתם מגישים מועמדות, כדאי מאוד להדגיש כל אלמנט בקורות חיים שהופך אתכם לייחודיים ומתאימים למה שהמעסיק הפוטנציאלי מחפש. כך למשל פעילויות התנדבותיות בהן השתתפתם, ציונים לשבח שזכיתם בהם או אירועים ספורטיבים שנטלתם בהם חלק (הכל כמובן חייב להיות רלוונטי לתפקיד ולא סתם אירועים מהחיים).

חשוב שתהיו כנים עם עצמכם במהלך חיפוש העבודה בנוגע לרמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת על עצמכם, ולמידת האחריות לה אתם בשלים – כמובן בהתאם למה שההכשרה המקצועית שלכם מאפשרת. היו בררניים כאשר אתם בוחנים את הדרישות במודעת הדרושים ובחרו משרות שתפורות למידותיכם וכמובן, נסחו את קורות החיים שלכם בהתאם.
 

אלו רק חלק מהנקודות שיבליטו את קורות החיים שלכם מעל השאר - בעזרת הכלי שלנו לכתיבת קורות חיים ב- resumake.co.il, תוכלו ליצור קורות חיים בקלות ובמהירות ולהתקבל לחברות המובילות בשוק.

תבניות עיצוב מקצועיות לכל תפקיד, בחר/י תבנית ובנה/י את קורות החיים שלך במהירות.
השתמש/י בכלי יצירת קורות החיים המקצועי של Resumaker. נסה/י בחינם!