קורות חיים לדוגמא - פסיכולוג

קורות חיים לדוגמא של פסיכולוג, המדריך המקיף ביותר בישראל לכתיבת קורות חיים של פסיכולוג, בעזרת הדוגמאות והטיפים שנכתבו על ידי מומחי גיוס תוכלו ליצור קורות חיים מרשימים ב- 5 דקות ותמצאו עבודה עוד היום!

assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92.jpg
דירוג ממוצע: 4.3 (172 דירוגים)
assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92.jpg

במדריך מטה נמצאים דוגמאות וטיפים לכתיבת קורות חיים המותאמים לשוק הנוכחי שיעזרו לכם למצוא את המשרה הבאה שלכם.. אתם יכולים להיעזר בטיפים הבאים שנועדו עבור פסיכולוגים, לכתוב לעצמכם קורות חיים מרשימים בתוך מספר דקות ולהתחיל את חיפוש העבודה כבר היום.

 

לאחר שהשקעתם שנים רבות מחייכם ללימודי פסיכולוגיה, תצטרכו להשקיע מספר שעות נוספות כדי ליצור קורות חיים מושלמים. קורות החיים שלכם משמשים כמבוא למעסיק. בימינו מנהלי גיוס ומעסיקים סורקים לעתים קרובות קורות חיים במטרה למיין במהירות מועמדים פוטנציאליים. כתוצאה מכך, קריטי שקורות החיים שלכם יהיו פרטניים בהתאמה לצרכים של כל מעסיק.

פסיכולוגים מסייעים לאנשים במגוון נושאים הקשורים לבריאות הנפש. הם עוזרים למטופלים שלהם להגדיר יעדים, להשיג תובנות לגבי מצבים ספציפיים, ולתכנן תוכניות שיעזרו להם להשיג את יעדיהם. הם יכולים לעזור למטופלים להשיג צמיחה חברתית, אישית, חינוכית, חברתית ומקצועית, כך שהם יוכלו לקיים אינטראקציה קלה יותר ומלאה יותר עם המצבים בהם הם מצויים והדרישות שעליהם לעמוד. זהו תפקיד מיוחד ביותר, ולכן קורות החיים שלכם צריכים להוכיח בבירור את כישוריכם, הכשרתכם ואישורכם כדי להראות שאתם מוכנים היטב לתפקיד.

פסיכולוגים עובדים במספר רב של מסגרות וחולשים על גבי מגוון תחומים, עיסוקים ואוכלוסיות. הביקוש לפסיכולוגים צפוי להישאר חזק מאוד, והתחום מציע משכורות טובות כדי למשוך כישרונות מהשורה הראשונה. כדי להתמודד על המשרות הטובות ביותר בתחום צומח זה, קורות חיים חזקים הם מכריעים.
קורות חיים מצליחים של פסיכולוגים צריכים להציג את יכולתם של המועמדים לפתח וליישם תוכניות טיפול יעילות ומתאימות לטיפול במגוון נושאים התנהגותיים. על קורות החיים להדגיש כישורים מכריעים כמו חמלה, מיומנויות הקשבה חזקות ויכולת לעזור למטופלים לבסס דפוסי התנהגות בריאים ולתקשר בצורה יעילה יותר עם אנשים בחייהם.

בכמה דקות בודדות נלמד אתכם כיצד:

  • לכתוב קורות חיים מרשימים שיבלטו מעל כולם
  • להתאים את קורות החיים לכל מטרה ומשרה
  • להשתמש בשפה המתאימה כדי להבליט את כישוריכם
  • לעצב קורות חיים יצירתיים ומקוריים

באמצעות קורות החיים לדוגמא ותבניות העיצוב שלנו, אנו נעזור לכם לכתוב את קורות החיים הטובים ביותר ולמצוא את עבודת החלומות שתמיד רציתם.

אז בואו נתחיל!

  • כתיבת הקדמה:

ייתכן שאתם מורגלים להקשיב לאחרים מדברים על חייהם, אבל עכשיו זה תורכם. פרופיל קורות החיים, המכונה גם הקדמה, הוא הסיכוי שלכם להציג את עצמכם בפני מעסיק פוטנציאלי במילים שלכם. הפכו את ההזדמנות הזו לרושם ראשוני שלא יהיה ניתן לשכוח. תארו את כישוריכם, תשוקותיכם ותחום ההתמחות שלכם. ספרו איך אתם מצטיינים. השתמשו בפעלים ושמות תואר חזקים ומכרו את עצמכם כמועמדים האידיאלים לתפקיד.

בסעיף זה יש לכם שניים עד ארבעה משפטים להפגין את ההתנהגות, הסגנון וההצלחות הגדולות שלכם. שקלו לספר את סיפורו של מטופל אחד איתו אתם מרגישים שעשיתם צעדים גדולים או של תוכנית או קבוצה טיפולית שיזמתם והנחתם כדי למלא צורך בקרב מטופלים. הקפידו להתאים את הנרטיב הזה לתפקיד אליו אתם פונים. זה נכון לגבי כל הסעיפים בקורות החיים שלכם, בתור מחפשי עבודה, אתם רוצים שהמעביד הפוטנציאלי שלכם יידע שזו העבודה שאתם באמת מכוונים אליה.

  • ניסיון תעסוקתי:

פסיכולוגים עשויים לעבוד במסגרות רבות ומגוונות, החל בפרקטיקה פרטית ועד מרפאות, בתי ספר ובתי חולים. בכל הגדרה, תיאור התפקיד שלכם משתנה וכך גם האחריות שלכם. יש פסיכולוגים שמתמקדים בטיפול פרטני, בעוד שאחרים עשויים להשקיע זמן בהשלמת הערכות פסיכולוגיות כדי לסייע בהערכת תלמידים עם צרכים מיוחדים. מכיוון שהתואר פסיכולוג  כה רחב, עליכם להיות מפורטים וספציפיים בהיסטוריה התעסוקתית שלכם.

חשוב שתתקבל בקלות תמונה קוהרנטית של אנשי מקצוע מהימנים ותחום ההתמחות בו אתם עוסקים. הקדישו מחשבה לניסוח כותרות התפקידים שלכם בהנחה שהקורא יעבור עליהם מבלי להתעמק. חשוב שמתיאור התפקידים הקודמים שלכם יהיה ברור עם אילו אוכלוסיות עבדתם בעבר, באיזה סוג של שיטות אתם מטפלים ומה תחומי ההתמחות הייחודיים שלכם.
מיותר לציין שהסיכוי שלכם להשיג עבודה כלשהי טוב יותר אם יש לכם ניסיון מוכח בביצוע אותה עבודה. אבל כולם צריכים להתחיל איפשהו, אם אתם בוגרים טריים מהאקדמיה ומחפשים עבודה, חשוב בעיקר שתתמקדו בהישגים משמעותיים מהלימודים. הניסיון התעסוקתי שצברתם עד היום כנראה פחות שייך לתחום, ציינו אותו בקצרה והתמקדו רק בניסיון הקשור להדרכה, ליווי וחינוך.

אם אתם בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה, עומדות בפניכם אפשרויות רבות יותר. כעת כבר התנסיתם בטיפול במסגרת התואר וכתבתם תזה כך שתוכלו להתייחס לחוויות אלה בקורות החיים על מנת לשפר את הסיכויים להתקבל לעבודה הרצויה.
בניסיון התעסוקתי ציינו התמחויות קליניות אשפוזיות או מרפאתיות ואת סוג הטיפול שעסקתם בו (דינאמי, CBT וכדומה). כמו כן, כדאי להדגיש אם צברתם שעות הדרכה רבות במיוחד, אם טיפלתם באופן קבוצתי או משפחתי כחלק מהעבודה, וכן כל דבר שיכול להמחיש את נפח תפקידיכם הקודמים.

  • כישורים:

סעיף המיומנויות שלכם הוא רשימה קצרה של היכולות המתאימות ביותר לתפקיד שאתם מחפשים. חשבו על כל הכישורים שבאים לידי ביטוי בעבודה שלכם ולאחר מכן בחרו ארבעה עד שישה המתאימים ביותר לדרישות המעסיק הפוטנציאלי שלכם.

פסיכולוגים משתמשים בכישורים בין אישיים רבים, אך עליהם להיות בעלי כישורי אנליזה. כישורי תקשורת, הקשבה ופתרון בעיות מצוינים הם חובה, אך קורות חיים מרשימים של פסיכולוגים יציגו גם את המומחיות שלכם בהערכה מדויקת, אבחון וטיפול בהפרעות התנהגות. כפסיכולוגים אתם יודעים שיש חשיבות עליונה לפרטיות ורגישות ולכן מומלץ להזכיר בקורות החיים שלכם את הסטנדרטים האתיים, המוסריים והמקצועיים שלכם.

  • השכלה:

פסיכולוגים הם רופאים לכל דבר ועניין. גם באורך הלימודים, הקושי והסטאז' הנדרש לטובת קבלת תעודת הכשרה מקצועית. כל האוניברסיטאות בארץ מציעות תואר בפסיכולוגיה.

קורות חיים לפסיכולוגיה יהיו שונים מקורות חיים רגילים מכיוון שעל מנת לעסוק כפסיכולוגים קליניים על המועמדים להשלים שניים או שלושה תארים. לכן בתחום הפסיכולוגיה הנתח שיוקדש בקורות החיים להשכלה הוא רב ביותר.
בנוגע לכל אחד מהתארים שהושלמו חשוב לציין בבירור את המוסד הנלמד, ולהתייחס לפרטים מהותיים שיכולים להציג אתכם באור חיובי. למשל, אם הצטיינתם או השתתפתם בתוכניות מיוחדות במסגרת הלימודים, אם נושא התזה או הדוקטורט שלכם רלוונטיים לתחום העיסוק שאליו הינכם מעוניינים להתקבל כעת, זה יהיה רק ישרת אתכם להרחיב בנושא. קורות החיים שלכם בפסיכולוגיה צריכים להדגיש את הניסיון שלכם בתחום באמצעות הכשרות, התמחות או קורסים חינוכיים.

לאנשי מקצוע בפסיכולוגיה יש לרוב אישורי התמחות כמו פסיכואנליזה ושיקום. אם יש לכם אישורים אלו, צרו סעיף המשתמש בכותרת המשנה "אישורים". מעסיקים ירצו לדעת מיד מה הכישורים שלכם ואיפה הרווחתם אותם.
וודאו שאתם מספקים פרטים על הישות שהעניקה את האישור. לדוגמא, האם קיבלתם הסמכה מהסתדרות הפסיכולוגים בישראל? אם כן, כללו את שם האישור, התאריך שהתקבל והמיקום.

  • עיצוב:

קיבצתם את כל החלקים של קורות החיים שלכם; עכשיו אתם מוכנים לחשוב על עיצוב. קורות החיים שלכם צריכים לשקף חזותית את ההתנהגות המקצועית שלכם. כלומר, עליהם להיות מסודרים ומאורגנים היטב עם קורטוב של אישיות.

אחד האתגרים בניסוח קורות חיים של פסיכולוגים הוא התמודדות עם כמות מידע גדולה. ההשכלה המרובה, ההשתלמויות השונות, ההתמחות ולבסוף הניסיון התעסוקתי. כמובן שחשוב שתציינו כל פרט מידע חשוב על אודות הקריירה שלכם, אבל הדבר החשוב ביותר הוא לא ליצור עומס ויזואלי.
שמרו על קורות החיים שלכם קריאים על ידי הקפדה על הגופנים הקריאים ביותר, בחירה בתבנית נקייה ומקצועית והשארת ריווח. אל תנסו לדחוס יותר מדי מידע על הדף. זכרו כי המעסיקים רואים עשרות קורות חיים ביום, כך שאם קורות החיים שלכם קשים לקריאה, הם יעברו לשלב הבא.

כמובן שאין צורך להתחיל הכל מאפס, בחירה באחת התבניות שלנו תשיג לכם בדיוק את התוצאה שאתם מחפשים ותייצר לכם קורות חיים מעולים שאין ספק שיתבלטו מעל המתחרים. עיצבנו עבורכם סדרה של תבניות שיעזרו לכם בכתיבה ועיצוב קורות החיים המעוצבים והמרשימים ביותר שישיגו לכם בדיוק את העבודה אותה אתם מחפשים.

  • לסיכום, נקודות עיקריות וכיצד לגרום לקורות החיים שלכם להתבלט?

פסיכולוגים הם מומחים בהישגים המסתוריים של המוח האנושי - התהליכים הקוגניטיביים והרגשיים המשפיעים על רגשותינו והתנהגותנו. במסגרת טיפול אצל פסיכולוג, הפסיכולוג יעריך את הקשיים ואת מקורם ויציע התערבות טיפולית מתאימה לקשיי המטופל והעדפותיו. פסיכולוג עשוי להציע שיטות טיפול שונות למטופלים שונים ובהתאם לגישתו התיאורטית, אך באופן כללי שיטות אלו יכוונו להרחבת הבנתו של המטופל את קשייו ולשיפור המיומנויות ויכולות ההתמודדות שלו בתחומים בהם הוא חווה קושי או חוסר סיפוק.

פסיכולוגים רבים מועסקים (או עצמאיים) בקליניקות טיפול ומעבירים מפגשי טיפול ליחידים או לזוגות. אך פסיכולוגים עובדים במסגרות רבות אחרות, כולל חברות המבקשות לשפר את המורל או התפוקה של העובדים. פסיכולוגים פליליים פועלים במשפט פלילי, ועוזרים לעורכי דין, שופטים ומושבעים להבין היבטים פסיכולוגיים בתיק. פסיכולוגים חינוכיים בבתי ספר עוזרים למורים להתמודד עם לקויות למידה והפרעות התפתחותיות ופסיכולוגיים צבאיים שעוזרים לחיילים רבים להתמודד עם קשיי המסגרת.
פסיכולוגים מקדישים את חייהם לחקר הנפש האנושית ומציאת שיטות ודרכי טיפול במועקות והפרעות נפשיות שונות. הם עוברים מסלול הכשרה מפרך וארוך, מסלול מוגדר זה מקל במובן מסוים על כתיבת קורות החיים משום שמהצצה מהירה יהיה ברור היכן אתם עומדים במסלול הקריירה שלכם. ואז נותר רק לשים לב שאתם מציגים את עצמכם באופן החיובי ביותר, כך שהחוזקות שלכם על פני המתחרים יהיו ברורות למעסיק.

קורות חיים מוצלחים של פסיכולוגים צריכים להציג את יכולתם של המועמדים לפתח וליישם תוכניות טיפול יעילות ומתאימות לטיפול במגוון נושאים התנהגותיים. על קורות החיים להדגיש כישורים מכריעים כמו חמלה, מיומנויות הקשבה חזקות ויכולת לעזור למטופלים לבסס דפוסי התנהגות בריאים ולתקשר בצורה יעילה יותר עם אנשים בחייהם.
למועמדים האידיאליים הבנה עמוקה של נוהלי בריאות הנפש, ייעוץ ומודלים לטיפול בהתנהגות. בנוסף, קורות החיים צריכים להפגין מיומנות בשיטות הטיפול החדשניות והמהימנות ביותר, לצד אמות מידה מוסריים ואתיים.


אלו רק חלק מהנקודות שיבליטו את קורות החיים שלכם מעל השאר - בעזרת הכלי שלנו לכתיבת קורות חיים ב- resumake.co.il, תוכלו ליצור קורות חיים בקלות ובמהירות ולהתקבל לחברות המובילות בשוק.

תבניות עיצוב מקצועיות לכל תפקיד, בחר/י תבנית ובנה/י את קורות החיים שלך במהירות.
השתמש/י בכלי יצירת קורות החיים המקצועי של Resumaker. נסה/י בחינם!