קורות חיים לדוגמא - מציל

קורות חיים לדוגמא של מציל, המדריך המקיף ביותר בישראל לכתיבת קורות חיים של מציל, בעזרת הדוגמאות והטיפים שנכתבו על ידי מומחי גיוס תוכלו ליצור קורות חיים מרשימים ב- 5 דקות ותמצאו עבודה עוד היום!

assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%9C.jpg
דירוג ממוצע: 5.0 (93 דירוגים)
assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%9C.jpg

במדריך מטה נמצאים דוגמאות וטיפים לכתיבת קורות חיים המותאמים לשוק הנוכחי שיעזרו לכם למצוא את המשרה הבאה שלכם.. אתם יכולים להיעזר בטיפים הבאים שנועדו עבור מצילים, לכתוב לעצמכם קורות חיים מרשימים בתוך מספר דקות ולהתחיל את חיפוש העבודה כבר היום.


במדינות חמות הצורך במצילים הוא לכל אורך השנה. למצילים מצד אחד ניתנה הזכות לעבוד בסביבות העבודה הצבעוניות והשמחות ביותר כמו בריכות וחופי ים. אך עם זאת מוטלת עליהם אחריות כבדה, מציל מנומנם שדעתו מוסחת עלול לסכן חיים! לכן קורות חיים של מציל צריכים לשקף תדמית של אדם מצד אחד חברתי, שירותי ונעים. אך מצד שני אחראי, מהיר תגובה ומגדיל ראש. אם יש לכם אהבה למים ושחייה יכול להיות שזה המסלול המקצועי המתאים ביותר עבורכם.

אם הייתם שמחים לבלות את שארית ימיכם בים או בבריכה וליהנות מעבודה נדרשת וחשובה עד מאד – בה תצילו את חייהם של נופשים ומתרחצים – העבודה בתור מצילים יכולה להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. אנחנו בטוחים שאתם מוכנים לקפוץ מהמקפצה הישר אל שוק העבודה ולהבטיח את עבודת המציל הבאה שלכם. אך שנייה לפני שאתם צוללים לעומק, אתם צריכים לדעת איך לכתוב קורות חיים מדהימים.

בכמה דקות בודדות נלמד אתכם כיצד:

  • לכתוב קורות חיים מרשימים שיבלטו מעל כולם
  • להתאים את קורות החיים לכל מטרה ומשרה
  • להשתמש בשפה המתאימה כדי להבליט את כישוריכם
  • לעצב קורות חיים יצירתיים ומקוריים

באמצעות קורות החיים לדוגמא ותבניות העיצוב שלנו, אנו נעזור לכם לכתוב את קורות החיים הטובים ביותר ולמצוא את עבודת החלומות שתמיד רציתם.

אז בואו נתחיל ונצלול למים העמוקים..!

  • כתיבת הקדמה:

לרוב המעסיקים לוקח מספר שניות לבחון קורות חיים (במהירות שאתם מזהים אנשים חשודים), והדבר הראשון שהם יראו הוא ההקדמה שלכם, לכן זה קריטי להשאיר רושם ראשוני מנצח. ההקדמה הידועה גם בשם פרופיל, היא ההזדמנות שלכם להציג את עצמכם בפני המעסיק הפוטנציאלי במילים שלכם ולתאר את הכישורים והיכולות שהופכים אתכם אידיאליים לתפקיד.

ההקדמה אינה חובה, אך היא בהחלט פסקה חשובה. היא נותנת לכם אפשרות לכתיבה חופשית והבלטת הדברים החשובים שברצונכם לספר על עצמכם ועל הרקע שלכם. ההקדמה היא הסעיף היחיד בקורות החיים בו ניתנת לכם האפשרות להיות מקוריים ויצירתיים.

הפסקה הזו בת 2-3 משפטים, היא המקפצה אל תוך קורות החיים שלכם. באמצעותה יש למעסיקים דרך להבין מדוע אתם המועמדים האידאליים לתפקיד. האישיות משחקת תפקיד בעבודה שלכם כמצילים וזו ההזדמנות היחידה שלכם להשוויץ בה בקורות החיים שלכם. אין צורך ביותר מכמה משפטים ולהעביר את האופי המקצועי שלכם, האיכויות וההישגים המרשימים ביותר שלכם. השתמשו בשפה ברורה, תיאורית, דינמית ואיתנה. תארו את עצמכם בצורה חזקה ואנרגטית - בטון פשוט, אותנטי ובטוח בעצמו.

בטיחות וזהירות הם בראש סדר העדיפויות במקצוע שבחרתם ואתם צריכים לשדר עד כמה אתה רציניים בתפקידכם ממש לשמור על חיים. תשומת הלב שלכם לפרטים אמורה לעזור לכם כשאתם מתחילים להרכיב את קורות החיים שיזכו אתכם בעבודה הבאה שלכם.

  • ניסיון תעסוקתי:

סעיף היסטוריית התעסוקה שלכם הוא יותר מאשר רק רשימה של התפקידים וסעיפי האחריות הקודמים שלכם. בסעיף זה, עליכם לציין (בסדר כרונולוגי הפוך) פרטים הממחישים את המצוינות שלכם. חשבו על כל נקודה שאתם כותבים כעל הזדמנות להציג מיומנות, תכונת אישיות או הישג המרכיבים את התביעה שלכם לתעסוקה.

אם יש לכם ניסיון קודם בהצלה חשוב מאוד לציין זאת. אל תסתפקו באזכור לקוני, שימו לב שאתם מרחיבים לגבי אופי העבודה. האם עבדתם בבריכה מצליחה בה התפוסה גבוהה בייחוד בסופי שבוע? האם יש לכם ניסיון רב בעבודה עם ילדים ונוער? האם יצא לכם לעבוד כמצילים בחופי ים והתמודדתם עם מצבי מזג אוויר קיצוניים? אל תחששו לתאר בפירוט את אופי העבודה, כך המעסיק ידע שהתמודדתם עם אתגרים רבים וניתן לסמוך עליכם.

אם אין לכם עדיין ניסיון אל חשש! במקרה כזה שימו לב שאתם מציינים את ההכשרה שלכם לפני הניסיון התעסוקתי בקורות החיים כדי לתת לה יותר משקל. וכאשר אתם מתייחסים לניסיון מתחומים אחרים העדיפו ניסיון שיכול להצביע על הכישורים שלכם בתור מצילים. למשל, ניסיון בענפי השירות יכול להעיד על יחסי האנוש הטובים שלכם, חלק שהוא מהותי מעבודת מציל או מצילה.

התמקדו בתפקידים בהם הייתם אחראים לכמות גדולה של אנשים, למשל תפקידי הדרכה. חשוב שיעבור הרושם שהתמודדתם בעבר עם תפקידים שדרשו אחריות רבה, אפילו תפקידי אבטחה ושמירה יכולים להיות רלוונטיים. זכרו שהצלה היא עבודה פיזית בתנאי שטח, ניסיון שלא רלוונטי שיקלו להשמיט או לציין בקצרה רק כדי לשמור על רצף תעסוקה בקורות החיים.

  • כישורים:

מדוע לכלול סעיף מיומנויות בקורות החיים שלכם כשכבר פירטתם את הניסיון שלכם בסעיף הניסיון התעסוקתי? מגייסים הם אנשים עסוקים ועשויים לקבל מאות קורות חיים לכל תפקיד. הם רוצים להיות מסוגלים לסרוק במהירות כדי לראות אם יש לכם את התכונות שהם מחפשים במציל. חלק זה של קורות החיים שלכם גם אומר למעסיקים פוטנציאליים אילו כישורים לדעתכם הם החשובים ביותר.

זכרו שיכולות שלכם שלא באו לידי ביטוי במקומות אחרים בקורות החיים יכולות לקבל מקום תחת כותרת כישורים נוספים. חשוב ביותר לציין אם אתם שולטים בשפות נוספות משום שזה יכול להוות עבורכם יתרון אדיר כמצילים שכנראה יבואו במגע עם מגוון אוכלוסיות ותיירים. כמו כן, עיסוק בספורט באופן מקצועי או רציני יכול להעיד על יכולות פיזיות שיהוו יתרון כמועמדים.

שוו את כישוריכם לאלו הנדרשים בדרישות המשרה ובחרו באלו שמתארים אתכם בצורה מדוייקת ואתם עומדים מאחוריהם בלב שלם. נסו לאזן את היכולות הפיזיות, כישורי השחייה וההצלה שלכם, הידועים גם בשם כישורים קשים, לבין כישורי העבודה והאנשים הכלליים שלך, הנקראים כישורים רכים.

  • השכלה:

מציל מקצועי ומוסמך הוא מי שמחזיק בתעודת מציל בתוקף מטעם משרד התמ"ת. משרד התעשייה המסחר והתעסוקה מפקח על תכניות להכשרת מצילים בבתי ספר שונים בארץ, ומגדיר את סוגי ההסמכות בתחום.

בסעיף ההשכלה בקורות החיים, נפרט את ההכשרות, ההשתלמויות והתארים הרלוונטיים שצברנו. במקרה של הצלה, ההכשרות הכי משמעותיות הן כמובן ציון בבירור האם יש תעודת הצלה ואם כן מאיזה סוג. במקרים רבים אם יש לכם תעודת הפעלת בריכה הדבר יכול להוות יתרון, לכן בהחלט כדאי לציין זאת במקום בולט. כמו כן, אם עברתם הדרכת עזרה ראשונה ובאיזו מסגרת. כמובן שאם הייתם חובשים, פרמדיקים או מתנדבים במד"א הכשרה זו חשובה ורלוונטית ביותר לקורות החיים שלכם כמצילים.

מעבר לכך לימודים בתחום הספורט והתזונה יכולים להיות רלוונטיים, כמובן כדאי לציין אם השלמתם בגרות. יכול להיות שאת ההכשרה שלכם עברתם במסגרת השירות הצבאי, בכל זאת אם קיבלתם תעודת הצלה אזרחית או תעודת מפעיל בריכה אזרחית ציינו זאת גם בסעיף ההקדמה בשלב מוקדם בקורות החיים, ואל תשאירו את המידע למקום מאוחר בקורות החיים על מנת שהמעסיק הפוטנציאלי לא יפספס מידע חשוב זה.

  • עיצוב:

מהו הסגנון שלכם? זה חלק גדול מהשאלה שתענו עליה בכתיבת קורות החיים שלכם. אישיות משחקת תפקיד גדול בקריירה שלכם, אז עכשיו, כשאתם מחפשים משרה בתחום ההצלה, זה זמן נהדר להעריך את הסגנון שלכם ולהבהיר אותו בפריסת קורות החיים. זה המקום היחיד בו יהיה לכם מרחב ויכולת להיות קצת יצירתיים.

התחרות בשוק העבודה של ימינו גבוהה. לכן עליכם לגרום לקורות החיים שלכם להתבלט עם העיצוב הנכון. כלומר, להראות את האישיות שלכם, לצד הדגשת הניסיון המקצועי וההישגים שלכם. מעסיקים נוטים יותר לזכור מועמדים מקוריים וחדשניים מאשר כאלו שמציגים רשימת תבליטים יבשה.

בקורות החיים הטובים ביותר יש קווים נקיים, שפע של שטח לבן, ומעל הכל, הם קריאים. אתם רוצים שמעסיקים יוכלו למצוא את פרטי הקשר שלכם, העבודה האחרונה והמיומנויות שלכם תוך שניות ספורות, כי זה כל הזמן שיש ברשותכם על מנת להרשים. ייתכן שתרצו להוסיף אלמנט מקורי וטאצ' אישי משלכם, אנחנו ממש פה בשביל זה! רק אל תסחפו, כל דבר אחר הוא פשוט מסיח את הדעת. וודאו שיש לכם תצלום המביע את התדמית המקצועית שלכם במידה ותבחר להשתמש בתמונה.

כמובן שאין צורך להתחיל הכל מאפס, בחירה באחת התבניות שלנו תשיג לכם בדיוק את התוצאה שאתם מחפשים ותייצר לכם קורות חיים מעולים שאין ספק שיבלטו מעל המתחרים.

  • לסיכום, נקודות עיקריות וכיצד לגרום לקורות החיים שלכם להתבלט?

ניתן לחשוב שלהיות מציל זה לשבת בכיף בשמש, אבל למעשה תפקידם של מצילים היא עבודה רצינית שבה אתם מקווים שלעולם לא תצטרכו להשתמש בכישוריכם בזמן אמת. תפקיד המצילים הוא להבטיח את שלומם של שחיינים ומבלים באזורי שחייה. מצילים עובדים בבריכות מקורות או חיצוניות, חופים ופארקי שעשועים שיש בהם מתקני מים. הם עשויים לעבוד עונתית או כל השנה.

כמצילים, עליכם להיות עירניים בכל רגע, עם עיניים סורקות וממוקדות באזור המים בכל רגע נתון. כדי לסרוק את המים, עליכם להיות בעלי כישורי מיקוד מצוינים ותשומת לב לפרטים כדי לוודא שהשחיינים בטוחים, ותנאי המים אופטימליים לרחצה. מציל מנומנם שדעתו מוסחת עלול לסכן חיים! לכן קורות חיים של מציל צריכים לשקף תדמית של אדם מצד אחד חברתי, שירותי ונעים. אך מצד שני אחראי, מהיר תגובה ומגדיל ראש.

בנוסף, עליכם להיות במצב גופני ברמה גבוהה ולהיות מסוגלים לשחות למרחקים ארוכים. מומלץ לציין פרטים אלו בקורות החיים ונוסף על כך את כל ההכשרות וההסמכות שיש לכם בתחום, כגון: כישורי עזרה ראשונה, לימודי החייאה או הכשרה לתפעול דפיברילטור. מלבד ההכשרה הטכנית והכושר הגופני שלכם, עליכם לציין בקורות החיים את הכישורים הבין אישיים שלכם ואת היכולת לשמור על גישה רגועה ויזומה במצבי חירום.
זכרו שהצלה היא עבודה פיזית בתנאי שטח, בשעות לא שגרתיות ובסופי שבוע, לכן ציינו בקורות החיים שלכם את היכולת והרצון שלכם לעבוד תחת תנאים אלו.

במידה ועסקתם במקצוע בדרך כלשהי בעבר במסגרת כלשהי כמו שירות צבאי (ביחידות הדרכה או הצלה מסוימות), עבודה בבריכה העירונית במשך הקיץ, או התנדבות בקייטנה, אל תשכחו לציין זאת בקורות החיים שלכם.
 

אלו רק חלק מהנקודות שיבליטו את קורות החיים שלכם מעל השאר - בעזרת הכלי שלנו לכתיבת קורות חיים ב- resumake.co.il, תוכלו ליצור קורות חיים בקלות ובמהירות ולהתקבל לחברות המובילות בשוק.

תבניות עיצוב מקצועיות לכל תפקיד, בחר/י תבנית ובנה/י את קורות החיים שלך במהירות.
השתמש/י בכלי יצירת קורות החיים המקצועי של Resumaker. נסה/י בחינם!