קורות חיים לדוגמא - מחסנאי

קורות חיים לדוגמא של מחסנאי, המדריך המקיף ביותר בישראל לכתיבת קורות חיים של מחסנאי, בעזרת הדוגמאות והטיפים שנכתבו על ידי מומחי גיוס תוכלו ליצור קורות חיים מרשימים ב- 5 דקות ותמצאו עבודה עוד היום!

assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%9E%D7%97%D7%A1%D7%A0%D7%90%D7%99.jpg
דירוג ממוצע: 4.2 (47 דירוגים)
assets/seo/images/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-%D7%9E%D7%97%D7%A1%D7%A0%D7%90%D7%99.jpg

במדריך מטה נמצאים דוגמאות וטיפים לכתיבת קורות חיים המותאמים לשנת 2021 שיעזרו לכם למצוא את המשרה הבאה שלכם.. אתם יכולים להיעזר בטיפים הבאים שנועדו עבור מחסנאים, לכתוב לעצמכם קורות חיים מרשימים בתוך מספר דקות ולהתחיל את חיפוש העבודה כבר היום.


מחסנאים הם משמעותיים וחשובים מאוד במערך הלוגיסטי של חברות קטנות וגדולות כאחד. הם הגורמים שאחראיים על מלאי המוצרים בחברה, ועבודתם נדרשת בתעשיות רבות כגון תעשיית המזון, ההייטק, הקמעונאות ועוד. עבודתו של המחסנאי היא ורסטילית ותחומי אחריותו רבים, לכן מעסיקים נוטים להעדיף עובדים מיומנים ובעלי ניסיון תעסוקתי מתאים.

קורות חיים של מחסנאי הם כלי להצגה עצמית בשלב מוקדם של תהליך המיון. לכן, זאת ההזדמנות שלכם לשכנע את המעסיק שהידע, הניסיון הקודם והכישורים שלכם הופכים אתכם למועמדים מובילים ושכדאי לו להזמין אתכם לראיון עבודה.
בקורות חיים של מחסנאים כדאי לשים דגש בעיקר על הרקע הטכני שאיתו אתם מגיעים, על היכולות הפיזיות שלכם ועל התעודות והרישיונות שבהם אתם מחזיקים. כל זאת על מנת להביא לידי ביטוי את התאמתכם למשרה הנחשקת ולשכנע את המעסיק שכדאי לו לזמן אתכם לראיון עבודה.

בכמה דקות בודדות נלמד אתכם כיצד:

  • לכתוב קורות חיים מרשימים שיבלטו מעל כולם
  • להתאים את קורות החיים לכל מטרה ומשרה
  • להשתמש בשפה המתאימה כדי להבליט את כישוריכם
  • לעצב קורות חיים יצירתיים ומקוריים

באמצעות קורות החיים לדוגמא ותבניות העיצוב שלנו, אנו נעזור לכם לכתוב את קורות החיים הטובים ביותר ולמצוא את עבודת החלומות שתמיד רציתם.

אז בואו נתחיל!

  • כתיבת הקדמה:

ההקדמה אינה חובה, אך היא בהחלט פסקה חשובה. היא נותנת לכם אפשרות לכתיבה חופשית והבלטת הדברים החשובים שברצונכם לספר על עצמכם ועל הרקע שלכם. ההקדמה היא הסעיף היחיד בקורות החיים בו ניתנת לכם האפשרות להיות מקוריים ויצירתיים.

ספרו בקצרה על אופייה הטכני של עבודתכם ובאיזו סביבת עבודה עבדתם – מפעל? בית חרושת? בסיס צבאי? זה יהיה יתרון גדול מבחינתכם אם אתם מחפשים עבודה בסביבה דומה, שכן ככל שניסיונכם הקודם דומה יותר לדרישות המשרה שבה אתם מעוניינים, כך רמת ההתאמה שלכם למשרה גדלה ובהתאם לכך גם הסיכויים שהמעסיק יחליט לזמן אתכם לראיון עבודה.

בחלק זה גם תוכלו לציין אילו רשיונות נהיגה יש לכם. רישיון מלגזה למשל הוא תנאי קבלה הכרחי לעבודות מחסנאות רבות, ורישיון ג' או ג'1 יכולים להיות יתרון, שכן לעיתים המחסנאי נדרש לשנע את הסחורה ממקום למקום במתחם.

  • ניסיון תעסוקתי:

הניסיון התעסוקתי הוא אחד החלקים החשובים ביותר בקורות חיים של מחסנאים, ועל כן ראוי להשקיע זמן ומחשבה בכתיבתו. ראשית, כתבו את שם החברה, המיקום והתאריכים בהם הייתם מועסקים שם. מתחת, תוכלו ליצור 3-5 נקודות המדגישות את הכישורים הרלוונטיים ביותר שלכם. ספרו על אופי התפקיד, על תחומי אחריות שהיו לכם, אילו מיומנויות הבאתם לידי ביטוי ובמה עסקתם בפועל ביום יום.

בנוסף, עבור כל משרה פרטו בנקודות את תחומי האחריות שהיו לכם. נסחו אותם במשפטים קצרים ותמציתיים והשתדלו להימנע מפירוט והרחבה של מידע מיותר. לדוגמא תוכלו לכתוב שהייתם אחראים על ספירת מלאי, הוצאת הזמנות, פריקת סחורה, סידור המחסן, עבודה מול ספקים, פריקה והעמסה של רכבים. תוכלו לציין באיזה תחום עסקה החברה בה עבדתם כדי לתת למעסיק מושג טוב יותר על אודות הניסיון שלכם – שליחויות, מזון ומשקאות, אלקטרוניקה, קמעונאות וכו'. ניסיון בתחום מסוים יכול להיות יתרון, בעיקר אם כעת אתם מחפשים עבודה באותו תחום.

במידה ואתם חסרי ניסיון בתחום המחסנאות בשוק העבודה, אך עסקתם בעבודה דומה בזמן השירות הצבאי או הלאומי שלכם, תוכלו להקדיש בקורות החיים סעיף לשירות הצבאי / הלאומי ולכתוב שם בקצרה איפה שירתם, מה הייתה הגדרת התפקיד שלכם ואילו תחומי אחריות היו לכם. הדגישו בטקסט בולט את תחומי האחריות שחופפים במיוחד עם עבודת מחסן ולוגיסטיקה. זה יכול להקנות לכם יתרון מסוים, שכן המעסיק יראה שיש לכם רקע כלשהו בתחום, גם אם זה לא ניסיון תעסוקתי במשמעותו המקובלת.

  • כישורים:

סעיף המיומנויות עומד בלב ובמרכז קורות החיים של מחסנאים. הקפידו לכלול מיומנויות עבודה כמו סידור מלאים, עבודה מול ממשקים רבים וניהול במידה והיה צוות של עובדים תחת ניהולכם. סעיף זה צריך לכלול גם כמה מיומנויות בינאישיות כמו תקשורת, יעילות או התנהלות בארגון כדי להראות שאתם מועמדים אידאליים.

בנוסף, תוכלו לציין את השליטה שלכם בשפות זרות, יכולת עבודה פיזית, התמודדות עם ריבוי משימות, מיומנויות טכנולוגיות, שליטה ביישומי מחשב כגון תוכנות האופיס ופריוריטי. במציאות הטכנולוגית של ימינו, כשמחסנים רבים מנוהלים באופן ממוחשב, חשוב מאוד לציין את המיומנויות הטכנולוגיות שלכם ואת הידע שיש לכם בעולם המחשב, כי ידע וניסיון בניהול מחסן ממוחשב הם דרישה בסיסית במקומות עבודה רבים בתחום, או לכל הפחות מהווים יתרון משמעותי למועמדים.

  • השכלה:

מכיוון שמחסנאים רבים יכולים להתחיל לעבוד ללא תואר אקדמי, לא תצטרכו לדאוג ליצור קטע לימודים ממושך בקורות החיים שלכם. עם זאת, האישורים שלכם חיוניים לתפקיד. רשמו את ההסמכות שלכם לתפקיד כאן.

מחסנאים רבים נוטים להמעיט מסך הקישורים שלהם כאשר הם כותבים בקורות החיים רק את שם החברות בהן הם עבדו ואת מספר השנים בכל משרה. אך כשלחברה דרושים מחסנאים והיא מחפשת תוספת לכוח האדם שלה היא תרצה לגייס את האנשים האמינים, החרוצים והמנוסים ביותר. לכן אם עשיתם קורסים שיכולים להיות רלוונטיים לתפקיד המבוקש פרטו עליהם כאן.

כתבו באיזה מוסד לימודים למדתם ובאילו שנים, איזה תואר / תעודה קיבלתם וציינו הישגים לימודיים מיוחדים (כמו סיום בהצטיינות למשל). הדגישו בטקסט בולט את הרישיונות וההשכלה הרלוונטיים ביותר למשרה הרצויה, כגון: תואר ראשון בלוגיסטיקה, קורס ניהול מחסן ממוחשב, קורס ניהול מחסן בכיר, קורס יישומי מחשב כמו אופיס או פריוריטי וכו'.

  • עיצוב:

התחרות בשוק העבודה של ימינו גבוהה. לכן עליכם לגרום לקורות החיים שלכם להתבלט עם העיצוב הנכון. כלומר, להראות את האישיות שלכם, לצד הדגשת הניסיון המקצועי וההישגים שלכם. מעסיקים נוטים יותר לזכור מועמדים מקוריים וחדשניים מאשר כאלו שמציגים רשימת תבליטים יבשה.

בתעשייה זו עדיף לוותר על צבעים, גופן מהודר או תמונות. שמרו על קורות חיים אטרקטיביים וקריאים, כך שהמעסיק יכול לעכל את המידע בפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי. עליכם להיצמד לתבנית פשוטה עם מבנה קריא וברור. קורות החיים שלכם צריכים להציג עובדות בצורה ברורה וללא קישוט, כך שפורמט קורות חיים מודרני או נקי יעבוד היטב. סדר, בהירות וארגון הם המפתח.

כמובן שאין צורך להתחיל הכל מאפס, בחירה באחת התבניות שלנו תשיג לכם בדיוק את התוצאה שאתם מחפשים ותייצר לכם קורות חיים מעולים שאין ספק שיבלטו מעל המתחרים.

  •  לסיכום, נקודות עיקריות וכיצד לגרום לקורות החיים שלך להתבלט?

מחסנאי הוא שם כולל למס' תפקידים במחסן. תפקיד זה משתנה מחברה לחברה, בהתאם לגודל החברה ולהיקף פעילות המחסן שלה. חברות גדולות, בעלות מחסנים ומרכזים לוגיסטיים (מרלו"ג) גדולים ועתירי פעילות – לעיתים מפצלות את תפקידו של המחסנאי למס' תפקידים: מלקט, בקר, מלגזן, מחסנאי ממוחשב. לעומת זאת, בחברות בינוניות או קטנות – תפקידו של המחסנאי כולל למעשה תפקידים מגוונים מכל מקצועות אלו, כגון: ארגון סידור וטיפול במחסן, ליקוט מהמלאי, אריזת משטחים והעמסתם על משאיות, אחריות על מלאי, הפקת דוחות, הנפקת שטרי מטען וגבייה, אחריות על קבלת סחורה מספקים, ועוד. במחסנים שבהם המחסנאי ממלא אחר כל התפקידים האלה יחד, קיימת הזדמנות לרכוש ניסיון במגוון רחב של מקצועות מחסן בו זמנית.

מגוון תפקידי המחסן מאפשרים להשתלב בתחום הנהנה מביקוש גבוה של עובדים. זהו תחום המאפשר להשתלב בו גם לבעלי ניסיון מועט, גם לחסרי ניסיון, בעלי רקע בתחומי הלוגיסטיקה, רכב ועבודות כלליות, וגם לחיילים משוחררים, בעיקר מתפקידים של אפסנאים, רס"פים, נהגים ולוחמים (בחלק מהחברות והמפעלים מדובר בעבודה מועדפת).

עבודה בתחום זה מספקת משרה יציבה בחברה גדולה או בינונית, על כל המשתמע מכך מבחינת תנאים סוציאליים. זהו תחום בעל אפשרויות קידום רבות ומגוונות, לא רק קידום מתפקיד אחד במחסן למשנהו, אלא גם קידום לתפקידים בכירים יותר מחוץ למחסן. כדאי לדעת שחברות רבות מחפשות, למגוון רחב של תפקידי ניהול, כגון מנהלי רכש, מנהלי ציי רכב, מנהל לוגיסטיקה, מנהל שרשרת אספקה וכדומה, דווקא את האנשים שהגיעו מעבודת שטח ומכירים את החברה מפרטי הפרטים, הידועים בעיקר לעובדי המחסן.

מחסנאים צריכים להיות בעלי גישה חרוצה וידע בסיסי בניהול הזמנות, ביצוע ספירת מלאי והובלת סחורות. בנוסף, קורות חיים האידיאליים צריכים להדגים תכונות כמו פתרון בעיות, כישורים טכניים, תשומת לב לפרטים, עבודת צוות, מיומנות וסיבולת. חשוב לזכור שמחסנאים לא רק צריכים רישיון נהיגה וחוש טכני מחודד, אלא גם כישורי ניהול ועבודה מול מספר ממשקים וגורמים.

כשאתם כותבים קורות חיים של מחסנאים זכרו לכלול את היסטוריית העבודה ואת הכישורים הרלוונטיים שלכם בהתאם לתפקיד אליו אתם פונים. בין אם אתם מחפשים תפקיד התחלתי ובין אם עברתם כבר כמה תפקידים בקריירה, חשיפת ההישגים הרלוונטיים בקורות החיים שלכם יכולה לאפשר לכם להתבלט ולהתקבל לעבודה אליה אתם מכוונים.
 

אלו רק חלק מהנקודות שיבליטו את קורות החיים שלכם מעל השאר - בעזרת הכלי שלנו לכתיבת קורות חיים ב- resumake.co.il, תוכלו ליצור קורות חיים בקלות ובמהירות ולהתקבל לחברות המובילות בשוק.

תבניות עיצוב מקצועיות לכל תפקיד, בחר/י תבנית ובנה/י את קורות החיים שלך במהירות.
השתמש/י בכלי יצירת קורות החיים המקצועי של Resumaker. נסה/י בחינם!